| CHALLENGE YOURSELF |

3.11.15

Chcesz osiągnąć swój cel? Chcesz żeby coś wreszcie zmieniło się w Twoim życiu? Rzuć sobie wyzwanie | Do you want to achieve your goal? Do you want to change something in your life? Challenge yourself! 

Spójrzmy prawdzie w oczy. Gdzieś tam w Twoim wnętrzu mieszka mała irytująca istota, która mówi Ci, że nie dasz rady, po co zaczynać i tak jesteś beznadziejny... Ale wiesz co? To kłamstwo. Bo gdyby to co w środku przekonuje Cię o tym wszystkim było prawdą - to nikt nigdy na świecie nie osiągnąłby tego co chce. Nikt nie osiągnąłby postawionych sobie celów.

W moim życiu jest mnóstwo miejsc, które potrzebują wyzwania, ale gdybym miała zabrać się za nie wszystkie na raz, odniosłabym największą porażkę na świecie. Sfrustrowałabym się i omijałabym trudne rzeczy szerokim łukiem. Często wydaje nam się, że to wszystko nie ma sensu, że to jest za trudne i na pewno nam się nie powiedzie. Nikt nie wmówi mi, że sama Beyonce nie ma momentów w których siada na łóżku swojego apartamentu i myśli: "Jestem beznadziejna, mogłabym więcej". Im więcej osiągnęliśmy tym coraz bardziej dostrzegamy, że możemy możemy jeszcze więcej. I wiecie co? To bardzo niebezpieczne miejsce, w którym albo obierzesz ścieżkę pychy i dumy, że tak wiele już udało Ci się osiągnąć, albo powiesz - "okej, jest fajnie, ale to tylko osiągnięcia, nie definiują mojego życia, ani tego kim naprawdę jestem". 

Chcesz żeby coś się zmieniło? W kwestii ćwiczeń, relacji, szkoły czy czegokolwiek innego? 

1 | SPÓJRZ NA SWÓJ CEL Z INNEJ STRONY! Właściwe podejście to podstawa, nigdy nie przestawaj wierzyć w swoje marzenia. Nawet jeśli cały tłum mówi Ci, że nie dasz rady, jeśli masz szczere i czyste motywacje serca to i tak dojdziesz do celu. To jest to o czym mówię do was od prawie miesiąca na facebooku: NIE PODDAWAJ SIĘ. 

2 | KIEDY PRZYCHODZI MOMENT SŁABOŚCI... One się zdarzają i uważam, że właśnie poprzez przetrwanie takiego kryzysu przechodzimy o stopień wyżej. Pamiętacie: "To co warte zdobycia, nigdy nie przychodzi łatwo". Wiem, że to może zabrzmieć absurdalnie, ale ciesz się kiedy przychodzi gorszy moment w życiu, przez to stajesz się mocniejszy, silniejszy i odporniejszy na życiowe niepowodzenia.

3 | ZRÓB PLAN DZIAŁANIA. To niezwykle ważny punkt. Musisz dokładnie określić co chcesz osiągnąć, oczywiście spójrz też na to realnie, optymistycznie, ale jednak realnie. Przykro mi, ale w miesiąc nie schudniesz 20 kg. To nierealnie, musiałbyś to zrobić w bardzo niezdrowy sposób, a nie o to nam chodzi. Nie dawaj sobie zbyt wielkich poprzeczek, których wiesz, że na dzień dzisiejszy nie osiągniesz, będziesz się niepotrzebnie frustrować. Powoli, ale do celu.

4 | CHROŃ SWOJE SERCE. Nigdy się nie porównuj, a to co najważniejsze sprawdzaj w którym miejscu jest Twoje serce. Upewniaj się jakie są Twoje motywacje, czy jesteś wystarczająco zainspirowany. Bez tego ani rusz...

Zdradzę wam moje wyzwanie, które próbuję sobie rzucić od dość dawna. Zawsze chciałam dobrze operować językiem angielskim, będzie mi to niezwykle potrzebne w mojej przyszłej pracy. Mimo, że bez problemu jestem w stanie się dogadać w tym języku, stwierdzam, że fajną opcją byłoby pisanie bloga dwujęzycznego. Od dzisiaj LOOKBOOK of my life w wersji polskiej i angielskiej :) 
  

Let's face the truth. Somewhere inside of you lives a little, annoying creature which tells you that you won't do it, you're hopeless, why should you even start anything? But do you know what? These are all lies. If what the inner creature says is true - no one would ever achieve their goals. 

In my life, there are many areas which need to be challenged. But if I got on with all of them at the same time, I would suffer the biggest defeat in the world. I would be frustrated and avoid doing difficult things. Often many things in life seem to be too tough and we feel that we never achieve our goals. I'm one hundred percent sure that even Beyonce has some moments when she says to herself: "I'm hopeless, I can do more...". The more we have achieved the more we are aware that we can do much more. And you know what? It's very dangerous moment. Because then you can start being too proud and big-headed or you'll simply say: "That's okay, that's just another achievement, it doesn't define me, nor determines who I really am.

Do you need anything to change? About phisical exercises, relationships, school or anything else?


1. | LOOK AT YOUR GOAL FROM THE OTHER SIDE. Good approach is a foundation. Never stop believeing in your dreams. Even when the whole crowd of people say that you won't ever make it. If you have honest and pure motivations in your heart, you will do it. Generally this is what I've been telling you for a last month: NEVER GIVE UP!

2. | WHEN A WEAK MOMENT COMES... Well, they happen quite often, but they are very important. Through them you becomes much stronger and it takes you another level up. Maybe it's seems to be an absurd but just be happy when a crisis comes. If you survive it, you will be much resistant to life's failures.

3. | MAKE A PLAN. This is a very important point. You have to clearly set what you want to achieve. Obviously, look at it realistically, In an optimistic way but still realistically. I'm sorry but in one month you won't lose 20 kg. It's impossible, maybe in a very unhealthy way, but we don't want to do it like that. Don't set too big goals which you know, you won't achieve for now. Slowly but achieve your goal.

4. | PROTECT YOUR HEART! Never compare yourself with others, but the most important thing is that you have to protect your heart, making sure where it is right now. What's your motivation, check if you're inspired enough. It's the most important thing. 

I'll reveal you my challenge. I've always wanted to use English very well, as I will be need it in my future job. Despite the fact that I can speak this language very well and I don't have many problems with that, I thought that it would be great to write my blog in two languages. So from now on you will be able to read LOOKBOOK of my life in Polish and English versions :) 

You Might Also Like

0 COMMENTS